HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 01 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Akil DIMO

Personal data

Picture of Akil DIMO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Akil DIMO
Birthday (Age):25. Maj 1990 (33)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday October 16ApoloniavsTeuta101--------
Sunday November 06FlamurtarivsApolonia101--1-----
Saturday November 19ApoloniavsVllaznia100--------
Saturday November 26BylisvsApolonia100--------
Saturday December 17ApoloniavsSkenderbeu010--------
Friday December 23TomorivsApolonia100--------
Games total512--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Terbuni------------
Kategoria 1 2013-14Terbuni------------
Kategoria Superiore 2011-12Apolonia3211--1-----
Kategoria 1 2010-11Apolonia------------
Career Total3211--1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15TerbuniMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14TerbuniMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12ApoloniaMbrojtes
Kategoria 1 2010-112010-11ApoloniaMbrojtes