HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Ridvan UKA

Personal data

Picture of Ridvan UKA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Ridvan UKA
Birthday (Age):27. Nentor 1989 (33)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 16HYSIvsGJILAN100--------
Sunday August 23VELLAZNIMIvsGJILAN100--1-----
Sunday August 30GJILANvsTREPCA100--1-----
Thursday September 03LIRIAvsGJILAN100--------
Sunday September 06GJILANvsKOSOVA(V)101--1-----
Sunday September 13FERIZAJvsGJILAN101--------
Saturday September 19GJILANvsKEK-U101--------
Wednesday September 23FLAMURTARIvsGJILAN101--------
Sunday September 27GJILANvsBESA100--------
Games total904--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13DRITA------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12DRITA------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10GJILAN44-21-3-----
Career Total44-21-3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13DRITASulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12DRITASulmues
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10GJILANMesfushor