HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E enjte, 03. Shtator 2009 - 18:00 h

LIRIAGJILAN
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 03 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Përparim Thaçi" - Prizren
Match referee(s):Bejte FEJZULLAHU
 
Spektatore: 1.000

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   GOALKEEPER
     Mbrojtes
     DEFENDER
       Mesfushor
       MIDFIELDER
         Sulmues
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 79' : Roland DURAKU ( 1 )
                               • 33' : Liridon HASANI ( 1 )
                               Karton i verdhe
                               • 0' : Armend RUXHI ( 1 )
                               • 0' : Besnik UKZMAJLI ( 1 )

                                Permbledhja
                               LIRIA - GJILANI 1:1 (0:1)Stadiumi Përparim Thaqi në PrizrenShikus: 1000.Gjyqtarë: Bejtë Fejzullahu, Safet Berisha, Nazmi Rraci.Kartonë të verdhë: Ruxhi – Ukzmajli0:1 Liridon Hasani 331:1 Ronald Duraku 79Liria: Armend Ruxhi, Debatik Çarkaxhia, Ermin Gjananoviq, Roland Duraku, Halit Kabashi, Fitim Krusha, Patrik Doçi (Soner Jëlldërëm), Rafet Mullallari, Robert Nikollaj (Alban Guci), Fatih Karahoda, Denis Isaja (Ardijan Bajrami).Trajner: Erdogan CelinaGjilani: Enver Sermaxhaj, Ridvan Uka, Besnik Ukzmajli, Fidan Bajrami, Faton Syla, Alban Hyseni, Preniqi, Arben Zeqiri (Feriz Frangu), Sabri Osmani (Kastriot Zubaku), Xhevdet Muji, Liridon HasaniTreiner: Agron Selmani