HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Armend RUXHI

Personal data

Picture of Armend RUXHI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Armend RUXHI
Birthday (Age):30. Dhjetor 1985 (37)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 15DRENICAvsLIRIA100-------
Saturday August 22LIRIAvsPRISHTINA100-------
Sunday August 30HYSIvsLIRIA100-------
Thursday September 03LIRIAvsGJILAN100--1----
Sunday September 06TREPCAvsLIRIA100-------
Sunday September 13VELLAZNIMIvsLIRIA100-------
Saturday September 19LIRIAvsKOSOVA(V)100-------
Wednesday September 23FERIZAJvsLIRIA100-------
Saturday September 26LIRIAvsKEK-U100-------
Games total900--1----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13LIRIA-----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12LIRIA-----------
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11LIRIA11---------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10LIRIA44----1----
Career Total55----1----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13LIRIAPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12LIRIAPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11LIRIAPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10LIRIAPLAYERS