HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 30 Nentor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - James OSUSI

Personal data

Picture of James OSUSI
Nationality:Nigeria, Federal Republic of Nigeria, Federal Republic of
Name:James OSUSI
Nickname:Ogandima
Birthday (Age):01. Prill 1985 (36)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 29GramshivsSkrapari100--------
Wednesday September 02Bilisht SportvsGramshi100--------
Saturday September 12GramshivsBeselidhja100--------
Saturday September 19BylisvsGramshi100--1-----
Saturday September 26GramshivsAda100--------
Saturday October 24KamzavsGramshi101--------
Saturday October 31GramshivsElbasani100--------
Saturday November 07LushnjavsGramshi100--1-----
Saturday November 21GramshivsMemaliaj100--------
Saturday November 28BurrelivsGramshi100--1-----
Saturday December 12GramshivsSopoti100--1-----
Saturday December 19LuftetarivsGramshi100--1-----
Saturday January 30SkraparivsGramshi101--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 20TurbinavsGramshi010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Saturday March 27GramshivsKamza010--------
Games total13602--5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2010-11Burreli22----1-----
Kategoria 1 2009-10Gramshi46640---5-----
Career Total48840---6-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2010-112010-11BurreliMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10GramshiPLAYERS