HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Sokol XHAXHO

Personal data

Picture of Sokol XHAXHO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Sokol XHAXHO
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutPenallti e humbur
Saturday August 29PogradecivsTurbina100-
Saturday September 12ElbasanivsTurbina100-
Saturday September 26MemaliajvsTurbina100-
Saturday October 03TurbinavsSkrapari100-
Saturday October 17GramshivsTurbina100-
Saturday October 24TurbinavsSopoti100-
Saturday October 31PartizanivsTurbina100-
Saturday November 21Bilisht SportvsTurbina100-
Saturday November 28TurbinavsLuftetari100-
Saturday December 05AdavsTurbina100-
Saturday December 12TurbinavsBeselidhja100-
Saturday December 19TurbinavsKamza100-
Saturday January 30TurbinavsPogradeci100-
Saturday February 06LushnjavsTurbina100-
Saturday February 13TurbinavsElbasani100-
Saturday March 06SkraparivsTurbina100-
Games total1600-


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutPenallti e humbur
Kategoria 1 2009-10Turbina77---
Career Total77---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2009-102009-10TurbinaPLAYERS