HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Artur Faifa Reginaldo

Personal data

Picture of Artur Faifa Reginaldo
Nationality:Mozambique, Republic of Mozambique, Republic of
Name:Artur Faifa Reginaldo
Birthday (Age):04. Qershor 1990 (33)
Jersey Number:77
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 24/09/2016SkenderbeuvsLuftetari010--------
Wednesday, 12/10/2016LuftetarivsVllaznia010--------
Saturday, 05/11/2016LuftetarivsPartizani100--------
Sunday, 20/11/2016LuftetarivsFlamurtari1001-1-----
Saturday, 26/11/2016LuftetarivsKorabi1001-------
Sunday, 04/12/2016LacivsLuftetari100--------
Saturday, 10/12/2016VllazniavsLuftetari1002-------
Sunday, 18/12/2016TiranavsLuftetari100--------
Thursday, 22/12/2016LuftetarivsKukësi1001-------
Saturday, 28/01/2017LuftetarivsPartizani100--1-----
Sunday, 12/02/2017LuftetarivsKorabi101--------
Saturday, 25/02/2017LuftetarivsLaci100--------
Saturday, 04/03/2017LuftetarivsVllaznia100--1-----
Sunday, 19/03/2017LuftetarivsTirana100--------
Saturday, 06/05/2017LacivsLuftetari100--------
Saturday, 20/05/2017TiranavsLuftetari100--------
Games total14215-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Laci11-------1--
Kategoria Superiore 2016-17Luftetari109116-3-----
Career Total1110116-3--1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LaciSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17LuftetariSulmues