HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 21 - E shtunë, 01. Mars 2014 - 15:00 h

BesaLushnja
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 01 Mars 2014
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Besa" - Kavaja
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Enea PASHAJ, Emiliano BICAKU
 
Spektatore: 1.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Besa
Substitution min 64 ::Bledar MANCAKU <-> Vedat MURIQISubstitution min 76 ::Alfred DELIALLISI <-> Ahmet HALITISubstitution min 85 ::Sindri GURI <-> Fisnik RAMADANIGol min 08 ::Bernard BERISHAKarton i verdhe min 53 ::Arbnor FEJZULLAHUKarton i verdhe min 75 ::Bruno DITAPenallti e humbur min 32 ::Erand HOXHA


Substitution min 29 ::Griseld DERVISHI <-> Meglid MIHANI Substitution min 37 ::Erjon XHAFA <-> Gentian CELA Substitution min 72 ::Mikel CANKA <-> Luka TEODOROVIC Karton i kuq min 32 ::Boris BJELKANOVICKarton i verdhe min 67 ::Alban BIZHYTIKarton i kuq min 32 ::Boris BJELKANOVICKarton i verdhe min 67 ::Alban BIZHYTIKarton i kuq min 32 ::Boris BJELKANOVICKarton i verdhe min 67 ::Alban BIZHYTIKarton i kuq min 32 ::Boris BJELKANOVICKarton i verdhe min 67 ::Alban BIZHYTI
Lushnja
 Eventet
Gol
 • 08' : Bernard BERISHA ( 1 )
  Karton i kuq
   • 32' : Boris BJELKANOVIC ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 53' : Arbnor FEJZULLAHU ( 1 )
   • 75' : Bruno DITA ( 1 )
   • 67' : Alban BIZHYTI ( 1 )
   Penallti e humbur
   • 32' : Erand HOXHA ( 1 )