HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 12 - E shtunë, 17. Dhjetor 2011 - 14:00 h

PogradeciTeuta
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Dhjetor 2011
Match Time :14:00 h
 
Playground :Stadiumi "Gjergj Kyçyku" - Pogradec
Match referee(s):Enea JORGJI, Rudin PRECA, Remzi SADIKU, Emigers GANCI
 
Spektatore: 1.400
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
  • 89' : Tefik OSMANI ( 1 )
  Gol
   • 65' : Mirel COTA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 39' : Nexhat DRAZHANIN ( 1 )
   • 61' : Kopi CEREPI ( 1 | Faull )
   • 80' : Klejdi LARTI ( 1 | Faull )
   • 88' : Eduard TANUSHI ( 1 )
   • 45-2' : Akil JAKUPI ( 1 | Faull )
   • 73' : Mirel COTA ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
   • 87' : Nexhat DRAZHANIN ( 1 )