HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 10 - E shtunë, 26. Nentor 2011 - 17:00 h

VllazniaSkenderbeu
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 26 Nentor 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Rejdi AVDO, Lorenc JEMINI, Evaldo DYRMISHI, Ermal BARUSHI
 
Spektatore: 5.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
  • 68' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  Gol
   • 18' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 67' : Sadush DANAJ ( 1 | Faull penallti )
   • 92' : Dritan SMAJLI ( 1 | Faull )
   • 45' : Marko RADAS ( 1 | Faull )
   • 86' : Davor BRATIC ( 1 | Largon topin )

    Permbledhja


   90+3-Mbyllet ndeshja me fitoren e Skenderbeut 2-0

   90+3- Zevendesimi i dyte per Skenderbeun. Del Xhafaj futet Tahirllari

   90+2-Karton i verdhe per Smajlin. Faull ndaj Muzakes

   90+1-Ekzekuton Vajushi goditjen e lire, por topi perfundon jashte

   90-Akordohen 3-minuta shtese

   90-Goditje e lire per Vllaznine ne hyrje te zones korçare

   89-Allmuça ndalet ne pozicjon jashte lojet

   87-Vjen zevendesimi i pare per Skenderbeun, del Bratic futet Kerçiku

   86-Karton i verdhe per Bratic qe largon topin

   80-Vjen zevendesimi i fundit per Vllaznine. Del Hajdari futet Hasani

   80-Pozicjon jashte lojet per Vajushin

   78-Xhafa ndalet nga Sykaj i vetem para portjerit

   76-Goditje nga kendi per Vllaznine, pa rrezik per porten e Shehit

   72-Zevendesim per Vllaznine del Danaj futet Markolaj

   68-Muzaka shenon golin e dyte per korçaret

   67-Penallti per Skenderbeun

   65-Xhafa devijon me koke, por topi perfundon jashte

   63-Faull i Orelesit ndaj Gjinit

   61-Vajushi ndalet nga Shehi qe shkelmon topin jashte zones

   58-Gjuan Smajli dhe topi devijohet ne goditje nga kendi nga mbrojtja korçare

   56-Gjuan lehte Bratic dhe Vujadinovic pret

   55-Faull i Karakaçit ne mesfushen shkodrane

   53-Faull ndaj Popovic afer flamurit te kendit te djathte te portes korçare

   51-Ngrihet ne nxemje Belisha per Vllaznine

   46-Fillon pjesa e dyte pa zevendesime ne radhet e te dyja ekipeve


   45+2-Mbyllet pjesa e pare me Skenderbeun ne avantazh te nje goli

   45+1-Tension midis Smajlit dhe Bratic

   45-Arbitri akordon 2-minuta shtese

   45-Karton i verdhe per Radas faull mbi Vajushin

   40-Rrezikon Vllaznia.Goditje e lire e Demes, por pas prekjes se Muçes me koke Gjini ndalet ne pozicjon jashte loje

   35-Vjen goditja e pare nga kendi edhe per Vllaznine, topi bllokohet nga Shehi

   32-Pozicjon jashte loje per Muzaken

   29-Tafa shkakton faull ne mesfushen korçare

   28-Faull ndaj Vajushit ne mesfushe

   20-Orelesi gabon dhe humbet nje top ne mesfushe. I riu Gjini tenton te befasojne Shehin, por topi bllokohet nga portjeri korçar

   18-Skenderbeu kalon ne avantazh me nje gol te Shkembit qe i vetem ne zone perfiton nga nje top i mbetur pas luftes midis Xhafes dhe mbrojtjes shkodrane

   14-Vjen goditja e pare nga kendi per Skenderbeun

   7-Rifillon ndeshja me goditjen e lire per korçaret. Topi largohet nga mbrojtja shkodrane

   4-Ndalet loja per shkak te tymuesve te hedhura nga tifozet shkodrane

   4-Faull i Smajlit ndaj Arapit

   Fillon ndeshja me nje prani te kenaqeshme tifozesh