HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 3 - E diel, 25. Shtator 2011 - 14:00 h

FlamurtariKastrioti
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 25 Shtator 2011
Match Time :14:00 h
 
Playground :Stadiumi "Flamurtari" - Vlorë
Match referee(s):Enea JORGJI, Rudin PRECA, Astrit MAHMUTI, Remzi SADIKU
 
Spektatore: 4.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 39' : Polizoi ARBERI ( 1 )
  Gol
  • 33' : Blazo RAJOVIC ( 1 )
  • 42' : Franc VELIU ( 1 )
  • 75' : Vilfor HYSA ( 1 )
  • 93' : Sebino PLAKU ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 4' : Gerhard PROGNI ( 1 )
  • 65' : Mladen BRKIC ( 1 )
  • 16' : Dejan OGNJANOVIC ( 1 )
  • 43' : Fatmir CACA ( 1 | protesta )

   Permbledhja

  90+4-Perfundon ndeshja me fitoren e Flamurtarit me rezultatin 3-1

  90+3-Plaku shenone golin e pare per Kastriotin

  90+2-Goditje kendi per vloren. Telushi kroson Berkic shenone, por zihet ne pozicione jashte loje

  90+1-Goditje kendi per Flamurtarin

  90-Arbitri kater akordon kater minuta shtese

  87-Lojtaret e Flamurtarit kerkojne penallti, por arbitri Jorgji nuk eshte i ketij mendimi

  86-Kombinim i bukur Telushi-Lena, por ku i fundit godet vetem rrjeten e jashtme

  84-Plaku i vetem me Mocken nuk shenon. Topi i gjuajtur ne parabel ka kaluar mbi travers

  81-Jetmir Sefa godet traversen e Mockes

  81-Largohet Hysa aktivizohet Telushi

  75-Vilfor Hysa shenon golin e trete per Flamurtarin dhe te parin personal ne kete kampjonat

  73-Shtubina zihet ne pozicione jashte loje

  71-Arbitri Jorgji nderpret lojen per te lejuar lojtaret qe te fredkohen per shkak te temperaturave te larta

  69-Sakaj kalon bukur nga krahu i djatht, por nuk pason per Berkicin duke preferuar Hysen i cili ishte ne nje pozicion jo te volitshem

  68-Largohet Ognjanovic e ne vend te tij aktivizohet Alikaj

  65-Berkic ndeshkohet me karton te verdh pas prekjes te topit me dore

  64-Berkic mundesi per te shenuar golin e trete pas krosimit te Abrahamit

  63-Largohet Shehaj aktivizohet Berkic

  60-Abraham rikthehet ne fushen e lojes mes duartrokitjeve te tifozeve vlonjat

  60-Veliu shkakton faull ndaj Inkngo-s

  58-Abraham del jashte fushes per te marre ndihmen mjekesore

  57-Xhihani shkakton faull ne sulm ne deme te Abrahamit

  46-Largohet Dragoi aktivizohet Xhihani

  46-Largohet Mucollari aktivizohet Sefa

  46-Fillon pjesa e dyte

  45+2-Perfundon pjesa e pare me fitoren e vlonjateve me rezultatin 2-0

  45-Arbitri kater jep dy minuta shtese

  43-Caca ndeshkohet me karton te verdh per protesta

  42-Veliu ekzekuton bukur nje goditje denimi e shenon golin e dyte per Flamurtarin

  40-Largohet Arbri i demtuar dhe aktivizohet Shtubina

  39-Probleme per Polizoi Arbri

  38-Goditje e lire per Flamurtarin, por pa rrezik per porten krutane

  36-Rajovic trondit traversen e portes krutane

  33-Krosim nga kendi dhe mbrojtesi Blazo Rajovic e dergon topin e gjuajtur me koke mu ne trekendeshin e djathte te portierit Hoxha duke shenuar golin e pare

  32-Veliu ekzekuton goditjen e lire, por Hoxha e devijon ne goditje kendi

  31-Elton Grami ndeshkohet me karton te verdh pasi nderhyn ne menyre te gabuar ndaj Polizoi Arbrit

  30-Topi largohet jashte vijave anesore per ti ardhur ne ndihme Plakut

  29-Abraham shkakton faull ndaj nje lojtari te Kastriotit

  24-Mucollari faull ndaj Hyses

  23-Goditje kendi per Flamurtarin

  20-Plaku shkakton faull ne sulm

  16-Ognjanovic ndeshkohet me karton te verdh

  14-Arbri shkakton faull ndaj Gramit

  13-Nje lojtar i vlores zihet ne pozicion jashte loje

  10-Polizoi Arbri demtohet merr ndihmen mjekesore

  9-Goditje kendi per Flamurtarin, krosohet por largon topin Malakarne

  6-Dy trajneret debatojne me nejri-tjetrin

  5-Elton Grami demtohet merr ndihmen mjekesore

  4-Progni ndeshkohet me karton te verdh

  4-Nga goditja e lire kroson Progni, por pa problem per porten e Hoxhes

  3-Goditje denimi per Flamurtarin

  Fillon ndeshja