HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E premte, 16. Shtator 2011 - 17:00 h

KamzaVllaznia
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 16 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi Kamza
Match referee(s):Fatmir ELEZI, Ridiger COKAJ, Remzi SADIKU
 
Spektatore: 1.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
  Mesfushor
  Sulmues

   Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Karton i verdhe
  • 43' : Ardit BEQIRI ( 1 )
  • 51' : Dritan SMAJLI ( 1 )

   Permbledhja


  90+2-Perfundon ndeshja me fitoren minimale te Kamzes

  81-Mario Bytyci ndeshkohet me karton te verdh per vonesa te lojes

  81-Sukaj kroson nga e majta, por Gjini nuk arrin ta devijoje topin drejt portes

  80-Largohet Hasani, aktivizohet Gjini

  70-Trajneri Gjoka bene zevendesimin e dyte. Largon Capen dhe aktivizon Enri Tafajn

  69-Mirel Josa kryen zevendesimin e pare. Largon nga fusha e lojes Gocajn dhe ne vend te tij aktivizon Bardulla-n

  66-Kamza bene zevendesimin e pare. Largohet Manuka dhe ne vend te tij aktivizohet Mici

  51-Dritan Smajli ndeshkohet me karton te verdh

  47-Manuka nga krahu i majte hedh nje top ne zone, Vujadinovic ne perpjekje per ta rrokur topin, i shpeton nga duart dhe Pema i ndodhur brenda zones perfiton duke e shtyre topin drejt rrjetes

  Fillon pjesa e dyte

  45+2-Pjesa e pare perfundon ne barazim 0-0

  43-Ardit Beqiri ndeshkohet me karton te verdh

  31-Sukaj i gjendur i vetem me portierin Bytyci bene me te veshtiren duke e nxjerr topin jashte

  23-Arbitri nderpret lojen per ti dhene mundesi lojtareve per tu freskuar per shkak te temperaturave shume te larta

  21-Pema jep nje asis per Ziambon, por sulmuesi nuk tregohet i sakte duke gjuajtur nje top shume te dobet ne drejtim te portes shkodrane

  11-Topi i ardhur nga goditja e kendit gjen Petrovicin i cili gjuan me gju. Topi i gjuajtur prej tij prek traversen duke i mohuar golin e avantazhit Vllaznis

  10-Smajli gjuan, por portieri Bytyci ngushton duke e derguar topi ne goditje kendi

  4-Nga goditja e denimit gjuan Ishka, por portieri Vujadinovic ngushton

  3-Mbrojtesit shkodran shkaktojn faull ndaj Ziambos

  Fillon ndeshja