HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 27 Nentor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves
Kupa e Kosoves/ Ndeshjet e para te kupes nuk dhurojne surpriza
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 17 Tetor 2012 21:30    pdfShtypEmail
kupa_kosovesSot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Republikës së Kosovës në futboll. Në asnjërën prej ndeshjeve nuk pati befasi, pasi skuadrat që llogariteshin favorite në...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Drita e njoftoi me humbje liderin, Vëllaznimi fitoi me vështirës
nga AlbaniaSoccer    E diel, 14 Tetor 2012 19:41    pdfShtypEmail
trepca_prishtina_0_0Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në derbin e javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Trepçën’89, me rezultat 2:1, në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, në një...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Trepça fiton si vendase, Besa e Hysi arkëtojnë pikë si mysafire
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 13 Tetor 2012 18:16    pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesFutbollistët e Trepçës kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Kosovën e Vushtrrisë, me rezultat 1:0, në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë. Kësisoj...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Liria dhe Drenica arkëtuan pikë si mysafire
nga AlbaniaSoccer    E diel, 07 Tetor 2012 21:41    pdfShtypEmail
drenica-vellaznimiSot janë zhvilluar tri ndeshje të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kryesuese në renditje, Trepça’89 nuk ka arritur t’i gëzohet fitores para tifozëve të vet, duke...
Lexo ma...
 
Raiffeisen Superliga/ Drita dhe Hysi shënuan fitore në shtëpi
nga Albaniassocer    E shtunë, 06 Tetor 2012 20:09    pdfShtypEmail
kosova_futboll_trepca_559211148Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë, në të cilat skuadrat vendase Drita dhe Hysi kanë shënuar fitore, në përballje me Trepçën...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL