HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosoves/ Ndeshjet e para te kupes nuk dhurojne surpriza
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 17 Tetor 2012 21:30   pdfShtypEmail

kupa_kosovesSot janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Republikës së Kosovës në futboll. Në asnjërën prej ndeshjeve nuk pati befasi, pasi skuadrat që llogariteshin favorite në letër u kualifikuan në rrethin e dytë.

Rezultatet:

Drita-2 Korriku 2:1
Ulpiana-Gjilani 3:1
Flamurtari-Trepça 2:4
Ramiz Sadiku-Llamkos Kosova 0:2
Trepça’89 – Rilindja 6:0
Drenica – Arbneshët 7:0
Deçani – Vëllaznimi 1:1, pas vazhdimeve 1:2
Feronikeli - Tefik Çanga, zhvillohet nesër nga ora 13.00 në Drenas.

Pa lojë në rrethin e dytë janë plasuar: Prishtina, Hajvalia, Besa, Istogu, Hysi, Fushë Kosova dhe Ferizaj. Tërheqja e shortit për rrethin e dytë është paraparë për datën 30 tetor në orën 12.00 në lokalet e FFK-së, ndërsa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 7 nëntor.


busy
komente