HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Mars 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
 Ekipi - Luftetari [LUF]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 Festim MIRAKAFestim MIRAKA  Republika e Shqiperise31. Dhjetor 1987 (29)77--------
 Shkelzen RUCIShkelzen RUCI  Republika e Shqiperise- (-)1010----1---
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 --1---
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Emiljano SHEHUEmiljano SHEHU  - (-)1-1---------
 Marius TOPIMarius TOPI  - (-)11-1--------
 Oltion RAPAOltion RAPA  Republika e Shqiperise30. Shtator 1989 (27)1616-1--3-----
 Orjand BEQIRIOrjand BEQIRI  Republika e Shqiperise21. Shkurt 1985 (32)16151---21----
 Donald RAPODonald RAPO  - (-)135821-------
 Edy BOYOMEdy BOYOM  - (-)1717--1-1-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 2-71----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Brixhild BRAHIMAJBrixhild BRAHIMAJ  - (-)624---1-----
 Satonho DANYSatonho DANY  - (-)8625--------
 Julian LLUKAJulian LLUKA  Republika e Shqiperise14. Shkurt 1991 (26)------------
 Ergis MERSINIErgis MERSINI  AbsenceRepublika e Shqiperise30. Shtator 1989 (27)1010----------
 Albano ALEKSIAlbano ALEKSI  - (-)10821--3-----
 Ussama MUTUMANEUssama MUTUMANE  - (-)422---1-----
 Vangjel ZGUROVangjel ZGURO  - (-)55-1--31----
 Eduard RROCAEduard RROCA  Republika e Shqiperise28. Korrik 1993 (23)88-61-2-----
 Behar RAMADANIBehar RAMADANI  Republika e Shqiperise06. Prill 1990 (26)141313--51-3--
 Lejdi LICAJLejdi LICAJ  Republika e Shqiperise19. Janar 1987 (30)151412--41----
 Dejvi BREGUDejvi BREGU  - (-)1515-35-4-----
 Silvio ZOGAJSilvio ZOGAJ  - (-)4-4---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 8-304-3--
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Baptiste FayeBaptiste Faye  Senegal, Republic of18. Gusht 1987 (29)41311-1-----
 Andres MONTEROAndres MONTERO  Absence- (-)63311-2-----
 Kristal ABAZAJKristal ABAZAJ  - (-)1614273-3-----
 Eri LAMCJAEri LAMCJA  - (-)53231-1-----
 Artur Faifa ReginaldoArtur Faifa Reginaldo  Mozambique, Republic of04. Qershor 1990 (26)1412215-3-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 19-404-3--
 Stafi i Luftetari [Luftetari]

 Funksioni
Mladen MILINKOVICMladen MILINKOVIC  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer
Marko JOVANOVICMarko JOVANOVIC  Serbia, Republic of21. Tetor 1978 (38)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Zv/Tranjer