HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016

Player Information - Erjon BOGDANI

Personal data

Picture of Erjon BOGDANI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erjon BOGDANI
Birthday (Age):14. Prill 1977 (43)
Height:190 cm
Weight:82 kg

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 16vs100--------
Sunday August 23vs100--------
Saturday August 29vs100--------
Saturday August 29vs100--------
Tuesday September 01vs100--1-----
Wednesday September 02vs100--------
Sunday September 06vs100--------
Sunday September 13vs100--1-----
Saturday September 19vs100--------
Wednesday September 23vs101--------
Saturday November 07vs010--------
Saturday December 05vs100--------
Sunday January 31vs100--------
Saturday February 13vs100--3-----
Saturday March 20vs100--2-----
Sunday March 28vs1001-------
Games total15111-7-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi2-2-1-1-----
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi55-12-31----
Ndeshje miqesoreShqiperi11----------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi11-11-------
Career Total97224-41----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiSulmues
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiSulmues
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiSulmues
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiSulmues


Staff career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Euro 2016 - France 20162016ShqiperiZv/Tranjer