HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)FERONIKELI3019562362
2same(2)HAJVALIA3015781452
3up(4)TREPCA 8930146101748
4up(5)BESA3014511947
5down(3)GJILAN3013710446
6same(6)KF LLAPI3012810444
7up(8)PRISHTINA3011712-440
8down(7)DRITA3010812-338
9same(9)LIRIA309813-1335
10same(10)DRENICA3010416-1334
11same(11)KF ISTOGU309417-1631
12same(12)KOSOVA(V)306717-2225


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation