HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- PtsASC
1same(1)FERONIKELI2917932460
2same(2)PRISHTINA29151042155
3same(3)BESA291667854
4same(4)HAJVALIA2913881147
5same(5)KOSOVA(V)2912107946
6same(6)TREPCA 8929111261745
7same(7)DRENICA299812-235
9same(9)KF ISTOGU299614-1033
8same(8)VELLAZNIMI298912-733
10same(10)DRITA297913-930
11same(11)FERIZAJ294619-2918
12same(12)TREPCA293719-3316


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation