HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13

Player Information - Albi LLENGA

Personal data

Picture of Albi LLENGA
Name: Albi LLENGA
Player Position: Mbrojtes

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Saturday September 15 Apolonia vs Kukësi 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday September 23 Vllaznia vs Apolonia 1 0 0 - - - - - - - -
Games total 2 0 0 - - - - - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14 Bylis 8 8 - - - - 5 1 - - - -
Kupa e Shqiperise 2013-14 Bylis - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2012-13 Apolonia 1 1 - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2011-12 Apolonia 3 3 - - - - 1 - - - - -
U-21 Internationals Shqiperia U-21 - - - - - - - - - - - -
Career Total 12 12 - - - - 6 1 - - - -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Bylis Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-14 2013-14 Bylis Mbrojtes
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Apolonia Mbrojtes
Kategoria Superiore 2011-12 2011-12 Apolonia Mbrojtes
U-21 Internationals 2010 Shqiperia U-21 Mbrojtes