HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova


Player Information - Saimir UJKANI

Personal data

Picture of Saimir UJKANI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Saimir UJKANI
Birthday (Age):05. Korrik 1988 (35)
Height:186 cm
Weight:78 kg
Jersey Number:21
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Wednesday September 09ShqiperivsDanimarke100------
Wednesday October 14SuedivsShqiperi100------
Games total200------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi22--------
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi33--------
U-21 InternationalsShqiperia U-21----------
Ndeshje miqesoreShqiperi211-------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi11--------
Career Total871-------

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiPortier
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiPortier
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Portier
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiPortier
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiPortier