HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kategoria e pare
Kategoria 1/ Apolonia-Albpetrol 2-1
nga AlbaniaSoccer    E diel, 20 Tetor 2013 17:59    pdfShtypEmail
kategoria1 apolonia elbasaniNdeshja e zhviluar te dielen pasdite ne stadiumin "Roza Haxhiu" te qytetit te Lushnjes, midis Apolonise - Albetrol, plotesoi ndeshjet e javes se shtate te kampionatit te kategorise se pare. Ndeshja...
Lexo ma...
 
Kategoria 1/ Elbasani merr kryesimin, Luftetari KO!
nga AlbaniaSoccer    E diel, 20 Tetor 2013 00:23    pdfShtypEmail
Kampionati i kategorise se pare uli siparin e javes se shtate. U shenuan gjithsej 12 gola. Elbasani pas fitores se paster arritur ndaj Butrintit ( 2-0), ne”Ruzhdi Bizhuta” merr provizorisht...
Lexo ma...
 
Kategoria 1/ Kamza-Luftetari 2-0
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 12 Tetor 2013 19:20    pdfShtypEmail
kamza stadiumEshte zhvilluar sot pasdite ndeshja e prapambetur e javes se pare te Kampionatit te kategorise se pare midis Kamzes dhe Luftetarit. Takimi mes tyre ka perfunduar me rezultatin 2-0 per Kamzen...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Tifozet e Kamzes hapin me force stadiumin
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 14 Shtator 2013 22:13    pdfShtypEmail
tifozet ne kamzeeeNje histori e rralle shqiptare ka ndodhur te shtunen ne Kamze. Tifozet dhe drejtuesit e skuadres kane hapur me force dyert e stadiumit per te luajtur futboll aty. Kryetari i Bashkise Xhelal Mziu...
Lexo ma...
 
Kategoria 1/ Hidhet shorti per sezonin e ri
nga AlbaniaSoccer    E martë, 06 Gusht 2013 10:49    pdfShtypEmail
ball goalDje ne ambientet e FSHF-se u hodh shorti per Kategorine e pare, sezoni futbollistik 2013-14. Kampionati do te filloje me 31 Gusht dhe ne takimet e dites se pare do te perballen keto çifte

Java...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL