HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Team Info - Zvicer
Zvicer
Address:Zvicer, Swiss Football AssociationSchweizerischer Fusballverband (SFV/ASF)Worbstrasse 483000 Bern 15, ,  , Switzerland, Swiss Confederati 
Telephone:0041 - 31 - 9508111
Fax:0041 - 31 - 9508181
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:Zvicer
Team Name:Zvicer
Short Name:ZVI

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2009-10 Ndeshje miqesore 5 0 0 0/0/0 0:0 0
2010 WorldCup 2010 17 3 4 1/1/1 1:1 0
2012-13 Kualifikimet - Kampionat Boteror 1 10 24 7/3/0 17:6 28
2016 Kampionati Europian 12 3 5 1/2/0 2:1 23