HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

WorldCup 2010
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1up(3)Uruguaj421103:03
2down(1)Meksike421103:12
3same(3)Franca120110:2-2
4down(1)Afrika e Jugut120111:4-3

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1up(2)Argjentine622005:14
2down(1)Korea e Jugut321013:4-1
3up(4)Greqi321012:3-1
4down(3)Nigeri020021:3-2

Grupi C
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1same(1)Slloveni421103:21
2same(2)SHBA220203:30
3down(2)Angli220201:10
4same(4)Algjeri120110:1-1

Grupi D
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1up(2)Gane421102:11
2down(1)Gjermani321014:13
3same(3)Serbi321011:10
4same(4)Australi120111:5-4

Grupi E
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1same(1)Holande622003:03
2same(2)Japoni321011:10
3up(4)Danimarke321012:3-1
4down(3)Kamerun020021:3-2

Grupi F
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1same(1)Paraguaj421103:12
2down(1)Itali220202:20
-down(1)Zelande e Re220202:20
4down(1)Sllovaki120111:3-2

Grupi G
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1same(1)Brazil622005:23
2same(2)Portugali421107:07
3down(2)Bregu i Fildishte120111:3-2
4same(4)Korea e Veriut020021:9-8

Grupi H
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts???
1same(1)Kili622002:02
2up(3)Spanje321012:11
3down(1)Zvicer321011:10
4down(3)Honduras020020:3-3


1/8 te Finales 1/8 te Finales