HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12

Player Information - Besmir XHIKA

Personal data

Picture of Besmir XHIKA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Besmir XHIKA
Birthday (Age):03. Korrik 1986 (37)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 21LEPENCIvsGJILAN1001-1-----
Saturday August 27KEK-UvsLEPENCI100--------
Wednesday September 07LEPENCIvsPRISHTINA100--------
Saturday September 10LIRIAvsLEPENCI101--1-----
Sunday September 18LEPENCIvsDRENICA100--------
Sunday September 25DRITAvsLEPENCI100--------
Sunday October 23BESAvsLEPENCI100--------
Sunday October 30GJILANvsLEPENCI100--1-----
Saturday November 05LEPENCIvsKEK-U100--------
Sunday November 13LEPENCIvsLIRIA100--------
Wednesday November 23LEPENCIvsDRITA100--------
Games total11011-3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12LEPENCI66--1-3-----
Kategoria 1 2009-10Elbasani102-102---------
Career Total1086102-1-3-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12LEPENCISulmues
Kategoria 1 2009-102009-10ElbasaniPLAYERS