HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Bruce INKANGO

Personal data

Picture of Bruce INKANGO
Nationality:France, French Republic France, French Republic
Name:Bruce INKANGO
Birthday (Age):18. Maj 1984 (40)
Height:172 cm
Weight:67 kg
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday February 06KastriotivsSkenderbeu100--------
Saturday February 19KastriotivsBesa010--------
Sunday March 06LacivsKastrioti010--------
Saturday March 12KastriotivsTirana1001-------
Sunday March 20VllazniavsKastrioti100--------
Saturday April 02KastriotivsSkenderbeu100--------
Saturday April 09FlamurtarivsKastrioti100--------
Saturday April 16KastriotivsBylis1011-------
Wednesday April 20BesavsKastrioti1001-------
Monday April 25KastriotivsTeuta1001-------
Friday April 29ElbasanivsKastrioti100--------
Wednesday May 04ShkumbinivsKastrioti1001-------
Games total10215-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti1111-112-1--2--
Kategoria Superiore 2010-11Kastrioti65116-------
Career Total17161218-1--2--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11KastriotiSulmues