HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2015-16

Player Information - Sulaimon ADEKUNLE

Personal data

Picture of Sulaimon ADEKUNLE
Name:Sulaimon ADEKUNLE
Player Position:Mesfushor

Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Apolonia------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Apolonia------------
Kategoria Superiore 2015-16Bylis77-1--1-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Apolonia------------
Kategoria Superiore 2014-15Apolonia7431--3-----
Kupa e Shqiperise 2014-15Apolonia11-1--------
Kategoria 1 2013-14Apolonia11--1-------
Kategoria Superiore 2012-13Apolonia44-2--21----
Career Total2017351-61----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20ApoloniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19ApoloniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18ApoloniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17ApoloniaMesfushor
Kategoria Superiore 2015-162015-16BylisMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16ApoloniaMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15ApoloniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15ApoloniaMesfushor
Kategoria 1 2013-142013-14ApoloniaMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13ApoloniaMesfushor