HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E diel, 29. Shtator 2013 - 18:00 h

SkenderbeuLushnja
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 29 Shtator 2013
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Andi KOCI, Erald DEMIRAJ, Dojando MYFTARI, Orges GRABOVA
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Skenderbeu
Substitution min 73 ::Leonit ABAZI <-> Bledi SHKEMBISubstitution min 78 ::Mario MORINA <-> Andi RIBAJSubstitution min 91 ::Erbim FAGU <-> Sabien LILAJPenallti min 18 ::Bledi SHKEMBIGol min 49 ::Pero PEJIC


Substitution min 46 ::Viktor GJYLA <-> Danijel MORARIJU Substitution min 46 ::Erlind KORRESHI <-> Lorenc TRASHI Substitution min 83 ::Laert NDONI <-> Sermiran CELA Karton i verdhe min 10 ::Erion SULAKarton i verdhe min 31 ::Alban BIZHYTIKarton i verdhe min 10 ::Erion SULAKarton i verdhe min 31 ::Alban BIZHYTIKarton i verdhe min 10 ::Erion SULAKarton i verdhe min 31 ::Alban BIZHYTI
Lushnja
 Eventet
Penallti
 • 18' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
  Gol
  • 49' : Pero PEJIC ( 1 )
   Karton i verdhe
    • 10' : Erion SULA ( 1 )
    • 31' : Alban BIZHYTI ( 1 )