HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Dhjetor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 10 - E diel, 16. Tetor 2011 - 16:20 h

DRENICAPRISHTINA
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 16 Tetor 2011
Match Time :16:20 h
 
Playground :Stadiumi "Bajram Aliu" - Skënderaj
Match referee(s):Arm. LATIFI, Hajriz HAJDARI, Besnik MORINA
 
Spektatore: 4.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 40' : Taulant DAJAKU ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 85' : Arton HAJDARI ( 1 )
  • 90' : Lorik MAXHUNI ( 1 )
  • 38' : Azem AHMETI ( 1 )
  • 85' : Unkown Person ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
   • 60' : Azem AHMETI ( 1 )

    Permbledhja
   7'   - Feriz Bajraktari gjuan forte, topi prek shtyllen transversale te portierit Flamur Neziri
   11' - Gjuan Granit Begolli pret portieri Rracaj
   14' - Gjuan Feriz Bajraktari dhe pret me shume veshtiresi portieri Flamur Neziri
   18' - Taulant Dajaku gjuan, grushton Flamur Neziri
   23' - Taulant Dajaku gjuan nga 30-35 metra larg, pret Flamur Neziri
   28' - Gabin trashanik i mbrojtjes mike, lojtaret e Drenices vonohen dhe nuk mund te shenojne

   60' - Hajriz Hajdari perjashton Ramiz Krasniqin
   60' - Karton i dyte i verdhe per Azem Ahmetin qe del me karton te kuq