HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E shtunë, 01. Tetor 2011 - 16:00 h

ShkumbiniTomori
62

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 01 Tetor 2011
Match Time :16:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Peqin
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Denis AGARAJ, Emiliano BICAKU, Aranit LULAJ
 
Spektatore: 3.200
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 3' : Roland DERVISHI ( 1 )
 • 63' : Roland DERVISHI ( 4 )
  Gol
  • 37' : Roland DERVISHI ( 3 )
  • 57' : Fejzo SHENAJ ( 1 )
  • 6' : Roland DERVISHI ( 2 )
  • 95' : Roland DERVISHI ( 5 )
  • 27' : Endri BAKIU ( 1 )
  • 49' : Emiliano CELA ( 1 )
  Karton i kuq
   • 2' : Driton KRASNIQI ( 1 | Lojtar i fundit )
   Karton i verdhe
   • 76' : Alfred SALLIU ( 1 )
   • 42' : Ervin LLANI ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 61' : Ervin LLANI ( 2 )