HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 3 - E diel, 25. Shtator 2011 - 18:00 h

VllazniaTeuta
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 25 Shtator 2011
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Elvis PEZA, Emiliano BICAKU, Rejdi AVDO
 
Spektatore: 3.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Autogol
  • 88' : Vlado MARKOVIC ( 1 )
  Gol
  • 60' : Armando VAJUSHI ( 1 )
  • 62' : Xhevahir SUKAJ ( 1 )
  • 46' : Mirel COTA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 16' : Dritan SMAJLI ( 1 )
  • 61' : Armando VAJUSHI ( 1 )
  • 11' : Flamur TAHIRI ( 1 )

   Permbledhja

  90+5-Mbyllet ndeshja me fitoren 3-1 te Vllaznise

  90+2-Del Vajushi futet Danaj

  90-Gjyqtari akordon 4-minuta shtese

  88-Gooooooooooooooooooool  vjen edhe goli i trete per shkodranet me nje autogol te Markovic

  83-Sukaj gjuan me koke pret Rizvani. Ne kete aksion demtohet Muça

  81-Ne radhet e Teutes del Veliaj dhe futet Altin Hoxha

  78-Rikthehet Petrovic. Rifillon loja pas kurave qe mori portjeri shkodran

  78-Demtohet portjeri Vujadinovic

  75-Demtohet Petrovic nga nje nderhyrje e rende e Cotes

  73-Pepa gjuan, por pret Vujadinovic

  73-Zevendesim ne radhet e Teutes, del Bakiasi futet Nika

  71-Goditje nga kendi per Vllaznine

  68-Rikthehet Vajushi pas kurave mjeksore ne kavilje

  67-Demtohet Vajushi. Del jashte fushe

  66-Zevendesim tek Teuta del Dosti futet Pepa

  65-Pozicion jashte loje per Sukajn.Tashme rrjedha e ndeshjes eshte komplet ne favor te Vllaznise

  62-Gooooooooooooooooooooooooooool Sukaj dyfishon per Vllaznine

  61-Vajushi ndeshkohet me karton te verdhe sepse heq fanellen gjate festimit te golit

  60-Goooooooooooooool Shenon Vajushi

  57-Sukaj gjuan, por topi kalon prane traverses

  55-Popovic ndeshkohet me karton te verdhe per nje faull mbi Coten

  53-Futen Sinani dhe Nimani dhe dalin Gocaj e Bardulla

  53-Behen gati per te hyre Nimani dhe Sinani

  52-Belisha gjuan nga jashte zones, pret Rizvani

  46-Shenon Cota per Teuten 0-1

  46-Fillon pjesa e dyte pa ndryshime

  45+1- Mbyllet pjesa e pare me rezultatin 0-0

  45-Dosti kroson jashte

  40-Faull i Cotes mbi Smajlin.Kroson Belisha largon mbrojtja durrsake

  37-Markovic gjuan jashte nga goditja e denimit

  36-Faull i Popovic ndaj Hyshmerit ne hyrje te zones

  33-Popovic shkakton faull ndaj Hyshmerit

  27-Rikthehet ne fushe Gocaj.Goditje nga kendi per Teuten

  24-Demtohet Gocaj qe shoqerohet jashte fushet

  22-Faull i Dostit mbi Vajushin

  19-Sukaj gjuan jashte nga hyrja e zones

  17-Goditje nga kendi per Teuten

  16-Smajli ndeshkohet me karton te verdhe per nje faulle mbi Tahirin

  14-Aksion i bukur i Vajushit nga krahu i majte, por spastron mbrojtja durrsake

  12-Goditje e lire per Vllaznine, por largon mbrojtja

  11-Karton i verdhe per Tahirin.Faull mbi Vajushin

  7-Rast i mire per Dostin, por gjuan jashte fare prane portes

  6-Faull i Petrovic ndaj Cotes

  Fillon ndeshja