HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E shtunë, 10. Shtator 2011 - 17:00 h

BylisShkumbini
52

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 10 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Adush Muça" - Ballsh
Match referee(s):Melis DERVISHI, Albano JANKU, Bledar MESI, Blendi BRESHANI
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 10' : Amarildo DIMO ( 1 )
 • 14' : Roland DERVISHI ( 1 )
Gol
 • 47' : Orjand ABAZAJ ( 1 )
 • 66' : Luis WASHINGTON ( 1 )
 • 68' : Erlind KORRESHI ( 1 )
 • 90-1' : Amarildo DIMO ( 2 )
  Karton i verdhe
  • 14' : Stivi FRASHERI ( 1 )
  • 24' : Genivaldo SOUZA ( 1 )
  • 36' : Denis Da SILVA ( 1 )
  • 10' : Lorenc PASHAJ ( 1 )
  • 30' : Ervis KAFAZi ( 1 )
  • 49' : Amarildo LUNDRAXHIU ( 1 )
  • 69' : Arvis GJATA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 89' : Stivi FRASHERI ( 2 )

    Permbledhja

   90+2-Perfundon ndeshja me fitoren e paster te Bylisit 5-2

   90+1-Kapiteni Dimo shenon golin e peste per Bylisin dhe te dytin personal per te ne kete ndeshje

   89-Stivi Frasheri ndeshkohet me kartonin e dyte te verdh. Ne kete menyre merr kartonin e kuq dhe detyrohet te lere fushen e lojes

   87-Artut Magani shenon golin e dyte per Shkumbinin duke ngushtuar rezultatin ne 4-2

   79-Trajneri Mile bene dhe zevendesimin e trete dhe te fundit. Largohet Vogli dhe ne vend te tij aktivizohet Ramazani

   78-Largohet Mustafaj dhe aktivizohet Artur Magani

   71-Ekipi i Bylisit kryen dhe zevendesimin e trete. Largohet Washington dhe ne vend te tij aktivizohet Rrapaj

   69-Arvis Gjata ndeshkohet me karton te verdh duke u bere lojtari i peste per Shkumbinin i ndeshkuar me karton te verdh

   68-Erlind Korreshi shenon golin e kater per Bylisin

   68-Erjon Mustafaj ndeshkohet me karton te verdh

   66-Luis Washington shenon golin e trete per vendasit. Nje top i kthyer nga mbrojtja mike kthehet ne asis per Washington i cili gjuan nga 15-metra duke shenuar

   49-Lundraxhiu ndeshkohet me karton te verdh

   47-Dimo kroson nga e djathta duke gjetur Abazajn. Ky i gjendur i vetem perball Kotorrit, leshon nje parabol duke kaluar serish ne avantazh Bylisin

   46-Trajneri i Bylisit, Naci Sensoy bene dhe zevendesimin e dyte. Largon nga loja Gegen dhe aktivizon Kelmendin

   Fillon Pjesa e dyte

   45-Pjesa e pare perfundon ne barazim 1-1

   44-Largohet Popovic dhe aktivizohet Korreshi

   42-Largohet Kafazi dhe aktivizohet Cutra

   36-Denis DA SILVA ndeshkohet me karton te verdh duke u bere lojtari i trete per bylisin i ndeshkuar ne kete ndeshje

   30-Ervis Kafazi ndeshkohet me karton te verdh

   24-Genivaldo Souza ndeshkohet me karton te verdh

   14-Dervishi gjuan nga pika e bardh e penalltis dhe ka shenuar golin e barazimit duke vendosur barazpeshen ne rezultatin e ndeshjes

   14-Stivi Frasheri ndeshkohet me karton te verdh

   14-Portieri Frasheri ndalon ne menyre te gabuar sulmuesin Roland Dervishin dhe arbitri kryesor akordon penallti. E dyta brenda kater minutave. Nga nje per secilen skuader

   10-Kapiteni Dimo gjuan nga pika e bardh e penalltise duke shenaur golin e pare

   10-Pashja ndeshkohet me karton te verdh per faull

   10-Dimo pengohet brenda zones dhe arbitri Janku akordon penallti

   8-Kapiteni Amarildo Dimo jep shkendijen e pare ne porten peqinase. Gjuan bukur, por me te njeten menyre i pergjigjet dhe portieri Kotorri

   Fillon ndeshja