HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani mund paster Teuten
nga Albaniassocer   E shtunë, 20 Shtator 2014 08:43   pdfShtypEmail

partizani festeDje u zhvilluan dy ndeshjet e para te javes se 5-te te Kategorise Superiore.Ne Qemal Stafa perballe te kuqve te Duros ishte Teuta e Hasan Likes.Pjesa e pare ishte disi e ekuilibruar por Partizani ishte gjithnje i rrezikshem duke pasur disa raste me Fazliun qe nuk arriti te shenonte.Do te vinte minuta e 39-te qe Racic te kalonte ne avantazh ekipin e kuq pas nje aksioni te insistuar te Bathes.U duk sikur goli zhbllokoi edhe sulmuesin tjeter Fazliu i cili pas vetem 3 minutash dyfishoi rezultatin.Pjesen e dyte Teuta kerkoi te rekuperonte disi por pa arritur qe te rrezikonte konkretisht porten e Hoxhes.Nje episod qe mund te rihapte ndeshjen ishte faulli i Vrapit ndaj braziljanit Rafael ne hyrje te zones.Ky rast ishte shume i dyshimte sepse faulli u duk i qarte por gjyqtari nuk akordoi penallti per miqte.Aty u duk sikur mbaruan edhe shpresat e djemve te detit.Partizani administroi me qetesi rezultatin deri ne fund te 90 minuteshit.


busy
komente