E enjte, 28 Mars 2024
Kategoria Superiore / Skënderbeu "prek" titullin, Vllaznia "rrëshqet" në Laç
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Mars 2013 23:32   pdfShtypEmail
skenderbeu_goolVllaznia ka prishur serine e rezultateve positive per tu ndalur ne Lac nga vendasit. Ne nje ndeshje te luftuar bardhezinjte e drejtuar nga Nica kane treguar dhembet duke thyer kuqeblute qe synonin tre piket. Laci ka gjetur golin me ane te Emurllait ne minuten e 36’ dhe adminstruar ate me pas per minuta te tjera me rradhe. Goli I dyte eshte shenuar nga Shazivari ne minuten e 79’ per te nisur festen ne stadium. Vllaznia e ka kuptuar se nuk mund tja dilte pavarsisht deshires dhe grintes se shfaqur ne fushe. Ne minuten e 85’ Jurgen Gjini ka ngushtuar shifrat por deri ne perfundim asgje nuk ka ndryshuar. Laci ka marre tre pike shtepie per tu rehatuar edhe me teper ne tabelen e klasifikimit, nderkohe qe Vllaznia ka humbur terren me Flamurtarin e vendit te trete, objektiv nga I cili kuqeblute aspirojne te shkojne ne Europe.
Skenderbeu ne krahun tjeter me shume mungesa ne formacion ka marre nje fitore heroike ne Peqin duke mundur Shkumbinin fale nje goli te shenuar nga Ilir Caushaj ne minuten e 5. Vendasit kane kerkuar me ngulm barazimin por deri ne fund nuk ja kane dale fale edhe aftesive te portierit Orges Shehi. Me kete fitore Skenderbeu ka vene njeren dore tek titulli dhe tani pret te kaloje edhe Teuten javen e ardhshme per te nisur festen ne Korce.
Per te mbyllur javen e XIX jane zhvilluar tre takime te tjera. Kukesi ka fituar 2-5 ndaj Tomorit ne Berat, Bylis ka kaluar pa probleme Apolonine me rezultatin 3-0 dhe BEsa ka marre nje tre pikesh te cmuar ne luften per mbijetese duke kaluar ne shtepi Luftetarin me rezultatin 2-0.