E enjte, 28 Mars 2024
Tifozeria laciane godet me sende te forta portierin Shpetim Mocka
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Prill 2011 21:45   pdfShtypEmail

shpetim_mockaTifozeria laciane ka goditur me gure ne koke portierin e Flamurtarit Shpetim Mocka ne fillimin e pjeses se dyte. Kjo ka detyruar qe ndeshja te nderpritej per afro 50-minuta.  Deri ne ato momente vendasit ishin duke kryesuar me rezultain e ngushte 1-0 me gole te shenuar nga Hysa. Nga ky incident Mocka mbetet i gjakosur ne koke dhe dergohet ne spitale per te marre ndihmen mjekesore. Drejtuesit vlonjat kane refuzuar fillimin e lojes pasi sipas tyre zhvillimi i saj nuk ishte i sigurte dhe po luhej ne nje ambjente te rrezikshem. Negociatat e vazhdueshme midis dy presidenteve, federates, arbitrave dhe lojtareve kane cuar ne rifillimin e ndeshjes, por drejtuesit vlonjat kane dhene OK e tyre qe kjo ndeshje te vazhdohej te luhej vetem per publik dhe ne perfundim te saj te marre tre piket ne tavoline.