E martë, 16 Prill 2024
Artan Mergjyshi: Na u anullua nje gol i rregullt
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Shkurt 2011 16:38   pdfShtypEmail
dinamo_logoTrajneri i Dinamos Mergjyshi nuk ishte shume i kenaqur nga loja e ekipit te tij duke patur parasysh mungesat e lojtareve me kartona te kuq si dhe ishte i mendimit se mos pranimin e nje goli te rregullt nga gjyqtaret ndikoi ne rezultat. "Sipas lojes qe u zhvillua sot une deshiroj te theksoj se mungesat qe kemi patur ne radhet e ekipit ndikuan ne rrjedhen e lojes, sepse na munguan dy lojtare kryesore qe kishin dale me kartona te kuq. Mendoj se luajtem pak dobet ne fushe dhe u penalizuam nga gjyqatri i cili na mohoi nje gol te rregullt. Keto do ti shikojme ne moviola. Sot kam lene 15-20 minuta me teper ne loje Brkic dhe mendoj se ai ishte i lodhur dhe nuk mund ta kryente funksionine t ij ashtu si duhej duke filluar nga minuta e 70-75 e deri ne perfundim. Duhet qe te punohet me shume me grupin dhe te rikthehemi aty ku kemi qene, pra me kembe ne toke”, u shpreh Mergjyshi trajneri i ri i Dinamos