• Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci-Bylis 3-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Shtator 2010 21:01   pdfShtypEmail

laciLaci ka bere vetem detyren e shtepise duke u rikthyer te fitorja e duke mundur Bylisin me rezultatin 3-1. Kurbinasit kane zgjidhur shume shpejt kete takim duke realizuar me ane te Selimit ne minuten e 20’ qe me nje goditje ne zone shenon golin e avantazhit. Ne minuten e 38’ eshte serish autori i golit te pare, qe shenon nga pika e bardhe e penalltise pas 11-metershit te fituar nga Hysa. Pjesa e pare eshte mbyllur me Lacin ne kerkim te golit te trete por finalizimi ka qene ajo qe u ka munguar kurbinasve. Ne fraksionin e dyte, miqte kane tentuar te gjejne golin e barazimit dhe kembengulja i eshte shperblyer ne minuten e 60’ kur Bimo ka ngushtuar rezultatin me nje gjuajtje ne afersi te portes se Lacit. Minutat ne vazhdim kane prodhuar disa raste te tjera per te dyja skuadrat, por vetem ne minuten e 89’ Mile do te shenonte golin e trete dhe te fundit per kete takim, duke i dhene Lacit tri pike mjaft te vlefshme.