E martë, 16 Prill 2024
Miqesore/Pogradeci-Skenderbeu 3-3
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Gusht 2010 18:46   pdfShtypEmail

skenderbeuNdeshja miqesore e luajtur ne qytetin e Pogradecit midis vendasve dhe skuadres se Skenderbeut ka perfunduar ne barazim 3-3. Djemte e trajnerit Shkelqim Muca kane zhvilluar nje loje te mire, por jane ruajtur per tu mos demtuar pasi liqenoret kane zhvilluar nje loje teper te forte sikur te ishte nje ndeshje zyrtare dhe jo nje miqesore per te bere kualidimin e ekipit.

Pjesa e pare ka perfunduar ne barazim 2-2. Per korcaret kane shenuar kapiteni Shkembi dhe kroati Jolic kurse golin e barazimit per vendasit e ka shenuar nje tjeter korcar Cipi qe sezonin e fundit ishte pjese e Skendebeut.

Ne pjesen e dyte loja eshte ashpersuar akoma e me shume. Lojtaret vendas te ekzaltuar dhe nga tifozeria vendase ka luajtur rende duke shkaktuar shume faulle te rende. Blerja me e fundit e Skenderbeut  sulmuesi i Mlladen Brkic ka shenuar golin e trete per ujqerit e debores. Endri Vrapi eshte pare i demtuar pas kesaj miqesore.