HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018
Team Info - Itali
Itali
Address:Itali, Federazione Italiana Giuoco Calcio (FIGC)Via Gregorio Allegri 1400198 Roma, ,  , Italy, Italian Republic 
Telephone:0039 - 06 - 84911
Fax:0039 - 06 - 84912526
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:Itali
Team Name:Itali
Short Name:ITA

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Kualifikimet - Kampionat Boteror 2 10 23 7/2/1 21:8 5
2016 Kampionati Europian 8 3 6 2/0/1 3:1 3
2010 WorldCup 2010 26 3 2 0/2/1 4:5 0
2009-10 Ndeshje miqesore 5 0 0 0/0/0 0:0 22