HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
Team Info - Franca
Franca
Address:Franca, Federation Francaise de Football (FFF)87 Boulevard de Grenelle75116 Paris, , 75738 Paris, France, French Republic 
Telephone:++33 1 44317300
Fax:++33 1 44317373
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name:Franca
Team Name:Franca
Short Name:FRA

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016 Kampionati Europian 1 3 7 2/1/0 4:1 23
2010 Kualifikimet - Kampionat Evropia 1 10 21 6/3/1 15:4 18
2010 WorldCup 2010 29 3 1 0/1/2 1:4 0
2009-10 Ndeshje miqesore 5 0 0 0/0/0 0:0 14