HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

WorldCup 2010
Rezultatet - 1/8 e finales (26.06.2010 - 29.06.2010)

E shtunë, 26.06.2010 - 4. Java
Grupi A/Grupi B17:00 hUruguajKorea e Jugut2 - 1 
Grupi C/Grupi D21:30 hSHBAGane1 - 2 (OT 0 - 1)Has match summary
E diel, 27.06.2010 - 4. Java
Grupi D/Grupi C17:00 hGjermaniAngli4 - 1 
Grupi B/Grupi A21:30 hArgjentineMeksike3 - 1 
E hënë, 28.06.2010 - 4. Java
Grupi E/Grupi F17:00 hHolandeSllovaki2 - 1 
Grupi G/Grupi H21:30 hBrazilKili3 - 0 
E martë, 29.06.2010 - 4. Java
Grupi F/Grupi E17:00 hParaguajJaponi0 - 0 (SO 5 - 3)Has match summary
Grupi H/Grupi G21:30 hSpanjePortugali1 - 0