HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Driton KRASNIQI

Personal data

Picture of Driton KRASNIQI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Driton KRASNIQI
Birthday (Age):15. Gusht 1984 (39)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 10SkenderbeuvsTomori010--------
Sunday September 25TomorivsDinamo100--------
Saturday October 01ShkumbinivsTomori100-1------
Saturday October 22KamzavsTomori010--1-----
Games total220-11-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14PRISHTINA55--3-3-----
Kategoria Superiore 2011-12Tomori11---11-----
Kategoria Superiore 2010-11Shkumbini88----5-----
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini88-1--2-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10KEK-U41140-3-1-----
Career Total63234016112-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-142013-14PRISHTINAMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12TomoriMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11ShkumbiniMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10KEK-UPLAYERS