HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18

Player Information - Vasil SHKURTAJ

Personal data

Picture of Vasil SHKURTAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Vasil SHKURTAJ
Birthday (Age):27. Shkurt 1992 (32)
Height:187 cm
Weight:77 kg
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 25/02/2018LuftetarivsVllaznia100--------
Saturday, 21/04/2018VllazniavsLuftetari100--------
Games total200--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2019-20Luftetari------------
Kategoria Superiore 2018-19Luftetari------------
Kategoria Superiore 2017-18Luftetari11----------
U-19 InternationalsShqiperia U-19---------1--
U-21 InternationalsShqiperia U-211-1---------
Career Total211------1--

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20LuftetariSulmues
Kategoria Superiore 2018-192018-19LuftetariSulmues
Kategoria Superiore 2017-182017-18LuftetariSulmues
U-19 Internationals2010Shqiperia U-19Sulmues
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Sulmues