HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 25 Gusht 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Kristal ABAZAJ

Personal data

Picture of Kristal ABAZAJ
Name:Kristal ABAZAJ
Jersey Number:7
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 17/09/2016LuftetarivsKorabi100--------
Saturday, 24/09/2016SkenderbeuvsLuftetari101--------
Saturday, 01/10/2016LuftetarivsLaci100--------
Wednesday, 12/10/2016LuftetarivsVllaznia1001-------
Saturday, 05/11/2016LuftetarivsPartizani101--------
Sunday, 20/11/2016LuftetarivsFlamurtari100--------
Saturday, 26/11/2016LuftetarivsKorabi100--------
Sunday, 04/12/2016LacivsLuftetari100--------
Saturday, 10/12/2016VllazniavsLuftetari101--------
Sunday, 18/12/2016TiranavsLuftetari010--------
Thursday, 22/12/2016LuftetarivsKukësi100--1-----
Saturday, 28/01/2017LuftetarivsPartizani1011-------
Sunday, 12/02/2017LuftetarivsKorabi1011-1-----
Saturday, 25/02/2017LuftetarivsLaci101--1-----
Saturday, 04/03/2017LuftetarivsVllaznia101--------
Sunday, 19/03/2017LuftetarivsTirana010--------
Saturday, 06/05/2017LacivsLuftetari101--1-----
Games total15283-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Luftetari22--1-------
Kategoria Superiore 2016-17Luftetari1211153-4-----
Career Total1413154-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LuftetariSulmues
Kategoria Superiore 2016-172016-17LuftetariSulmues