HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 08 Dhjetor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 17 - E enjte, 24. Nentor 2011 - 14:15 h

KEK-UTREPCA 89
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 24 Nentor 2011
Match Time :14:15 h
 
Playground :Stadiumi "Agron Rama" - Kastriot
Match referee(s):Sanije KRASNIQI, Gramos SHALA, Arton LATIFI
 
Spektatore: 190
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
   Eventet
  Demtim
  • 61' : Euron HOTI ( 1 )
  • 38' : Sadri ADEMI ( 1 )
  Gol
  • 4' : Argjend MALAJ ( 1 | Gjuajtje forte brenda zones, gabim i portierit )
  • 52' : Florent SEJDIU ( 1 | Godet sakte pas gabimit te portierit Ilir Avdyli )
  Karton i verdhe
  • 38' : Mensur SIMNICA ( 1 | Nderrhyrje e parregullt )
  • 34' : Blerim BERISHA ( 1 | Nderrhyrje e parregullt ndaj Florim Berbatovcit )
  • 38' : Shpetim IDRIZI ( 1 | Ankim )
  • 43' : Florent SEJDIU ( 1 | Nderrhyrje e parregullt )
  • 48' : Numfor AMBE ( 1 | Nderrhyrje e parregullt ndaj Hashanit )
  • 9' : Ilir IZMAKU ( 1 | Nderrhyrje parregullt ndaj Florim Berbatovcit )