HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 7 - E diel, 30. Tetor 2011 - 15:00 h

DinamoKamza
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 30 Tetor 2011
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Kridens META, Dritan SALAJ, Gjovalin BORI
 
Spektatore: 500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
  Mesfushor
  Sulmues

   Zevendesimet

  Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 12' : January ZIAMBO ( 1 )
   • 45-2' : January ZIAMBO ( 2 )
   Karton i verdhe
   • 26' : Besmir ARIFAJ ( 1 )
   • 60' : Eni IMAMI ( 1 )
   • 30' : Marjan BELCEV ( 1 )
   • 45' : Ardit BEQIRI ( 1 )
   • 56' : Rahman HALLACI ( 1 )
   • 90-2' : Gledi MICI ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 89' : Marjan BELCEV ( 2 )

     Permbledhja

    90+4-Perfundon ndeshja me fitoren e Kamzes

    90+2-Mici ndeshkohet me karton te verdh

    90+1-Dinamo luan me dhjete veta. Peqini nuk mund te vazhdoj me ndeshjen

    90-Arbitri kater jep kater minuta shtese

    90-Fillon loja me nje faull ne favor te Dinamos

    89-Demtohet Peqini

    85-Largohet Manuka dhe futet Dalipi

    80-Malota ndeshkohet me karton te verdhe

    78-Faull ne favor te Ardit Beqirit

    76-Goditje kendi per Dinamon, kroson Daja , por largojn mbrojtesit kamzallinj

    75-Mici rikthehet ne fushen e lojes pa demtime serioze

    73-Ndalohet loja pasi Mici eshte i demtuar

    70-Largohet Ziambo dhe aktivizohet Enri Tafaj

    68-Goditje kendi per Dinamon

    66-Largohet Asllani dhe futet Xhemalaj

    62-Largohet Karapici dhe futet Mici per Kamzen

    60-Imami ndeshkohet me karton te verdh

    58-Gjuan Daja nga 30-metra dhe porta e Kamzes shpeton per mrekulli

    56-Nga goditja e lire gjuan Imami, por Bytyci shpeton porten e tij nga pesimi i golit

    56-Hallaci ndeshkohet me karton te verdh

    55-Fatjon tafaj shkakton faull ndaj Shtinit

    54-Ishka shkakton faull ndaj Imamit

    54-Henri Ndreka shkakton faull ndaj Lales

    53-Gjuan Karapici nga jasht zones, por ne menyre te gabuar

    48-Faull ne favor te Dinamos, kaos ne zonen e Kamzes topi devijohet ne goditje kendi

    46-Fillon pjesa e dyte

    45+2-Perfundon pjesa e pare me rezultatin 0-2

    45+2-Manuka kroson nga e majta Ziambo brenda zone gjuan bukur me koke duke ja kaluar topin mes kembeve portierit Osmani dhe dyfishon rezultatin e ndeshjes

    45-Arbitri kater Kridens Meta akordon dy minuta shtese

    45-Karton i verdh per Ardit Beqirin pas nje nderhyrje te parregullt ndaj Imamit

    44-Ziambo per pak sa nuk shenon golin e dyte, por gjuajtja e tij devijohet nga Peqini

    43-Pema shkakton faull ndaj Erion Hotit

    39-Goditje kendi per Kamzen.Kroson Manuka gjuan Ishka ne menyre te gabuar

    37-Faull ne favor te Kazmes

    32-Trajneri Sejdini bene zevendesimin e pare. Largohet Arifaj dhe aktivizohet Lala

    30-Belcev ndeshkohet me karton te verdh

    26-Goditje e lire per Dinamon

    22-Peqini gjuan bukur nga goditja e lire, por portieri Bytyci ngushton ne goditje kendi

    19-Manuka merr ndihmen mjekesore

    18-Shtini shkakton faull ndaj Manukes

    18-Goditje kendi per Kamzen. kroson Ishka dhe aty Osmani del ne menyre te gabuar duke krijuar nje situat te rrezikshme ne porten e tij

    12-Goditje e lire per Kamzen. Kroson Ishka dhe brenda zones Ziambo gjuan me koke duke devijuar topin ne rrjete duke shenuar golin e avantazhit

    7-Goditje kendi per Kamzen, kroson Manuka gjuan Ishka me koke, por jashte

    5-Pozicion jashte loje sulmuesit e Dinamos

    3-Faull ne favor te Dinamos

    1-Fillon ndeshja