HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 7 - E diel, 18. Tetor 2009 - 21:00 h

DinamoTirana
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 18 Tetor 2009
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Sokol JARECI
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

 Eventet
Gol
 • 24' : Elis BAKAJ ( 1 )
 • 45' : Fatjon SEFA ( 1 )
 • 45' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
Karton i kuq
  • 14' : Migen MEMELLI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 21' : Nicolas DELMONTE ( 1 )
  • 36' : Rafael SOSA ( 1 )
  • 45' : Bekim KULI ( 1 )
  • 47' : Gentian MUCA ( 1 )
  • 36' : Blendi NALLBANI ( 1 )
  • 64' : Jetmir SEFA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 83' : Gentian MUCA ( 1 )