HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Maqedonisë/ Shkëndija – Teteks, do të riluhet në qershor?!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Maj 2013 23:55   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Sipas informacioneve jozyrtare nga FFM-ja, finalja e kupës së Maqedonisë, Shkëndija-Teteksi, ka mundësi të luhet pas përfundimit të sezonit aktual garues, respektivishtë pas javës së fundit të kampionatit, sipas të gjitha gjasave me 5 qershor, ndërsa hollësi më të sakta do të bëhen të ditura të enjten. Me siguri finalja do të zhvillohet pa prani të publikut, pa marrë parasysh terminit që pritet të vërtetohet nga mbledhja e Komisioneve në FFM, në pajtim me rregullat. Të kujtojmë se, FFM-ja ua kishte tërhequr vërejtjen grupeve të tifozëve të Shkëndijës dhe Teteksit se nuk do të toleroj parulla nacionaliste dhe brohoritje të ndryshme.


busy
komente