HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 20 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Anullohet finalja e Kupes ne Maqedoni
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Maj 2013 22:38   pdfShtypEmail
maqedoni_kupaFinalja e Kupes ne Maqedoni mes Shkendijes se Tetoves dhe Teteksit u anullua. Shkak jane bere shprehjet raciste mes dy tifozerive. Shqiptaret nuk jane treguar aspak miqesor me kundershtaret maqedonas por dhe ata nuk ja kane lene pa kthyer. Gjyqtari e nderpreu dy here ndeshjen per te paralajmeruar dy tifozerite derisa u detyrua ta anullonte perfundimisht ate. Tani Federata Maqedonase do te marre vendim se cfare do behet me finalen dhe dy finalistet

busy
komente