HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Maqedonise/ Shkëndija dhe Vardari do te ndeshen ne gjysmefinale
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Nentor 2012 10:51   pdfShtypEmail

kupa_e_maqedonis___132304198Dje u hodh shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Shorti deshi që finalja e edicionit të sivjetshem të zhvillohet para kohe pasi forcat mes tyre do ti masin Shkëndija  dhe Vardari. Dyshen e dytë gjysmëfinale e përbëjnë  Sileksi dhe Teteksi. Përballja e parë mes dy skuadrave “kuq e zi” do të zhvillohet në Tetovë edhe atë më 17 prill 2013-të, ndërsa ajo e kthimit do luhet më 2 maj 2013. Në ndeshjen e dytë prites do të jetë Sileksi, ndërsa përballja e kthimit do të luhet në Tetovë.

Kupa e Maqedonisë, gjysmëfinalja:

Shkëndija – Vardari
Sileksi - Teteksi


busy
komente