HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Pavarësia/ Shkëndija e Tetovës fiton kupen Pavarësia
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 29 Nentor 2012 10:23   pdfShtypEmail

shkendijaKampioni aktual i Maqedonisë, Shkëndija nga Tetova, është fituese e ‘Kupës së Pavarësisë’ pasi në finale shënoi fitore ndaj FC Prishtinës pas kryerjes së penalltive.

Skuadrat finaliste nuk arritën të shënojnë gola gjatë 45 minutave lojë edhe pse skuadra kosovare ishte shumë më e mirë, mirëpo nuk arriti të shënoj asnjëherë në portën kundërshtare.

Rastin më të mirë për Prishtinën e lëshoi sulmuesi Florim Bërbatovci, i cili doli përballë me portierin maqedonas Nikov, por gjuajtja e tij shkoi jashtë portës.


Nga penalltitë ishin futbollistët e Shkëndisë shumë më të sigurt apo më mirë të thuhet portieri Nikov, priti dy penallti të kaltër e bardhëve, dhe kështu Kupa shkoi në Tetovë.


Medaljet për skuadrat finaliste dhe Kupën e Pavarësisë i ndanë dy Kryetarët e Federatave të Futbollit të Shqipërisë dhe Kosovës, Armando Duka dhe Fadil Vokrri.


busy
komente